Timeline: Moje studijní a profesní cesta na časové ose
Podrobnosti o jednotlivých zkušenostech:
Od října 2020 studuju navazující mgr studium na FF MUNI, obor Informační studia a knihovnictví. Soustředit se při něm chci na technologie ve vzdělávání a informační a mediální gramotnost. Jak jsem se o výběru oboru rozhodovala popisuju blogovém článku.
Bakalářské studium politologie a mediálních studií a žurnalistiky jsem využila naplno – absolvovala jsem dvě stáže v oboru a půlroční studijní pobyt Erasmus+, participovala na výzkumech (Exit poll, test aplikace pro výzkum sociálních sítí, anotování dezinformačních článků) a byla aktivní v několika studentských spolcích.
Jak se chovat zodpovědně v digitální džungli, vyznat se v záplavě informací a kriticky o nich přemýšlet, učím na přednáškách a workshopech žáky, učitele či knihovníky. Od ledna jsem k lektorování přibrala také organizační záležitosti a od června je ze mě předsedkyně spolku.
Se spolužáky jsme vytvořili únikovou hru, která žáky základních a středních škol učí rozpoznat fake news. Po úspěchu v mezinárodní soutěži P2P Facebook Global Digital Challenge jsem o projektu mluvila s Danielou Drtinovou v DVTV:
Posluchačům Rádia Česká Kanada jsem zpříjemňovala víkendová rána. Z mých úst slyšeli nejen zprávy, počasí a kulturní pozvánky, ale i dávku zajímavostí z různých oborů. Vedla jsem rozhovory s hosty (např. s paralympijským vítězem Arnoštem Petráčkem) a pouštěla písničky na přání.
Dále jsem připravovala zprávy, asistovala v produkci a prezentovala rádio na akcích jako hosteska.
Skončila jsem kvůli odjezdu na Erasmus, stále občas vypomáhám a plánuji brzký návrat.
Ve studentském spolku starající se o zahraniční studenty jsem působila nejprve jako Buddy (přímá pomoc jednotlivým zahraničním studentům), dále jako Active member (spoluorganizace akcí) a následně jsem se stala členem Boardu (vedení spolku).
Jako Local Representative jsem reprezentovala sekci Masarykovy univerzity na národní a mezinárodní úrovni organizace (osobní přítomnost a hlasování na statutárních zasedání, předávání informací z národní na lokální úroveň a zpět,…)
Absolvovala jsem tříměsíční stáž ve zpravodajské redakci ČRo Brno. Zpracovávala jsem hlavně aktuality z dopravy, zdravotnictví či kultury. Seznámila jsem se s redakčními rutinami a základy zvukového střihu.
Českého rozhlasu se později týkala také moje produktová bakalářská práce – rozhlasový dokument pro stanici ČRo Radio Wave.
Díky půlročnímu studijnímu pobytu v nejzelenějším městě Evropy Freiburgu jsem zlepšila své jazykové dovednosti (AJ, NJ), osamostatnila se a dozvěděla se mnohé o jiných kulturách i sama o sobě. Odvezla jsem si mnoho vzpomínek a přátelství.
Všechny články zabývající se mou životní cestou najdete pod štítkem #timeline