10 díků pro MUNI

Mám za sebou bakalářské studium na MUNI. Ještě to zdaleka nekončí, nyní se rozkoukávám na tom magisterském. Co už teď ale vím, je to, že mi toho MUNI stihla neuvěřitelně moc dát. Tak za co například Masaryčce vděčím?

 

1) Erasmus
Na pět měsíců jsem se díky MUNI odstěhovala do malebného Freiburgu – městečka na hranicích Německa s Francií. Tam jsem si nejen zlepšila své jazykové dovednosti hned ve dvou jazycích najednou, ale taky jsem si udělala hromadu přátel a zažila kupu zábavy. Všechny získané kredity mi navíc v Česku univerzita uznala.

2) Stáže
Teorii jsem měla příležitost proměnit v praxi. Tři měsíce jsem strávila na placené stáži v Českém rozhlase, kde jsem se naučila, jak vypadá novinařina v praxi. A další tři měsíce jsem se nechávala zasvětit do světa marketingu v agentuře Slash PR.

3) Přátelství
Studenti kam se podíváš, každý zná někoho, a tak se základna přátel stále rozrůstá a rozrůstá. Na potenciální kamarády narazíte na MUNI všude – na přednáškách, v hospodách, ve studentských spolcích, v univerzitním kině. A proč končit jen u těch českých/slovenských? Na MUNI každoročně přijíždí přes tisíc zahraničních studentů, takže pokud chcete mít kamarády z celého světa,  na MUNI to rozhodně není problém.

4) Spolkový život
Když už jsme u těch zahraničních studentů… Díky univerzitnímu spolku ESN MUNI Brno jsem mohla i jako Češka zažít Erasmus v Brně – erasmácké párty, výlety, ochutnávky jídel z celého světa. A na pozadí toho všeho možnost zlepšit si své jazykové dovednosti, organizační schopnosti či práci v týmu – soft sklils, které budoucí zaměstnavatelé rozhodně ocení. Ve spolku Zvol si info se zabýváme kritickým myšlením, sociálními sítěmi a dalšími médii a o těchto tématech pak tvoříme lekce pro žáky základních i středních škol. Zlepšení prezentačních dovedností je tady samozřejmostí. Spolků je na MUNI opravdu mnoho a jejich tematický rozsah je neuvěřitelný, přesvědčte se sami.

5) Směr
Když jsem se na MUNI hlásila, moc jsem vlastně nevěděla, co chci jednou přesně dělat. Možná novinářka? Jistá jsem si ale nebyla. MUNI nabízí tolik příležitostí si různé věci vyzkoušet, že se každý prostě najde! A kdyby náhodou ne, vždy může každý využít zdarma služby kariérního centra, které s nasměrováním pomůžou. Já jsem se hodně našla díky Erasmu a spolku Zvol si info. A jelikož MUNI počítá s tím, že se člověk hledá postupně, tak nabízí spoustu kurzů i mimo mateřský obor. 

6) Start kariéry
Až dokončím studium, nebudu se potýkat s problémem, že mi chybí praxe. Můj životopis je jí už nacpaný – ať už zkušenostmi ze studentských spolků či praktických stáží. A už teď jsem dostala několik nabídek na práci. Chci však ještě studovat dál, full-time job počká.

7) Přivýdělky
Přiznám se, že jsem při nástupu na MUNI měla docela strach, jestli to všechno finančně utáhnu. MUNI vás v tom ale nenechá. Existuje spoustu stipendií a jednotlivé fakulty často nabízejí možnost přivydělat si přímo na akademické půdě – já už dvakrát pomáhala při výzkumu anebo na veletrhu Job Challenge

8) Rozhled
Možnost dvouoborů je skvělá věc. A možnost registrovat si předměty z jiných oborů ještě lepší. Na MUNI se navíc pořádá spoustu akcí, kde si každý může rozšířit obzory – ať už jsou to různé lekce v knihovně, workshopy v Kariérním centru, různé přednášky lidí z praxe anebo celouniverzitní akce typu Noc vědců.

9) Brno
Výhoda Masarykovy univerzity v podobě své lokality se rozhodně nedá odepřít. Brno je nejlepší studentské město, bez debat 🙂

10) Zážitky
Zážitků mám za tu chvilku na MUNI tolik, že o tom budu moci vyprávět ještě dlouho. A nejde jen o věci výše zmíněné (třeba zážitky nabitý Erasmus a skvělý spolkový život). Díky MUNI jsem se také podívala do Washingtonu a podstoupila rozhovor v DVTV. Velmi jsem si také před prvákem užila seznamovák a letos o prázdninách letní školu. A tím můj výčet opravdu nekončí.

Jsem zvědavá, o co dalšího se tento seznam rozroste během magisterského studia.

Autorka blogu
Příspěvek vytvořen 21

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek